James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

Kirkevej 3
DK-8751 Gedved
Denmark

CVR: 27395503


Kontakt:
Tlf. (+45) 39 69 89 07

Bestilling: order-dk@jameshardie.com
Teknik: teknik-dk@jameshardie.com
Faktura: finance-dk@jameshardie.com
Generelt: fermacell-dk@jameshardie.com

Receptionens åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00

Konsulent-teamet

Jesper Hove Donbæk
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland


Mobil +45 3070 3009

jesper.hove@jameshardie.com

Christian Rosensten
Area Sales Manager
Midt-, Sønderjylland & Fyn


Mobil +45 4029 9009

christian.rosensten@
jameshardie.com

Anders Sjöblom
Fermacell/James Hardie konsulent
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Area Sales Manager
Storkøbenhavn & Nordsjælland


Mobil +45 3037 0606

per.mosegaard@jameshardie.com

Carsten Laugesen
Area Sales Manager / Arkitektkonsulent
Sjælland (inkl. Storkøbenhavn) & Øerne

Mobil +45 2047 2047
carsten.laugesen@jameshardie.com

Hans Kjøller
Projektrådgiver (Arkitekter & Ingeniører)
Sønderjylland, Fyn & Sjælland


Mobil +45 4020 2096
hans.kjoller@jameshardie.com
 

Peder Hauch
Projektrådgiver (Arkitekter & Ingeniører)
Midt- & Nordjylland


Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com

Thomas Åberg
Technical KAM, Prefab/Housing
Sweden/Denmark


SE Mobil +46 735 179 969
DK Mobil +45 3060 0591
thomas.aberg@jameshardie.com

Management-teamet

Jens Engbo Norddal
Country Manager, Scandinavia

Mobil +45 4020 9009
jens.norddal@jameshardie.com

Stan Petersen                             
Salgschef

Mobil +45 3060 0453
stan.petersen@jameshardie.com

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@j ameshardie.com

Anne-Mette Johansen
Marketing Manager

Mobil +45 3070 9460

anne-mette.johansen
@jameshardie.com

 

Teknik-teamet

Claus Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4049 1209
Telefon +45 75666482
claus.dyhm @jameshardie.com

Maria Laygardt
Teknisk Rådgiver og Beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Stan Petersen
Teknisk Rådgiver, Produktansvarlig fibercement
Mobil +45 3060 0453
Telefon +45 3969 9807
stan.petersen@jameshardie.com



Ordre- og backoffice teamet

Jane Camilla Nyrup
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 9807
jane.nyrup@jameshardie.com  

Susanne Udengaard
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 9807
susanne.udengaard@
jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 9807
tine.rasmussen@jameshardie.com



Du kan også kontakte os via nedenstående formular: 
Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe BV og dets datterselskaber).
×