Brug for support?

James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

Kirkevej 3
DK-8751 Gedved
Denmark

CVR: 27395503


Kontakt:
Tlf. (+45) 39 69 89 07

Bestilling: order-dk@jameshardie.com  
Teknik: teknik-dk@jameshardie.com
Faktura: finance-dk@jameshardie.com
Generelt: fermacell-dk@jameshardie.com

Åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00

Konsulentteamet

Rasmus Kokholm
Area Sales Manager
Nord- & Midtjylland


Mobil +45 3070 3009
rasmus.kokholm@jameshardie.com

Anders Sjöblom
Area Sales Manager
Sjælland & Øerne



Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Projektrådgiver /  Arkitektkonsulent
København, Sjælland & Øerne

Mobil +45 3037 0606
per.mosegaard@jameshardie.com

Hans Kjøller
Area Sales Manager
Sydjylland & Fyn


Mobil +45 4029 9009
hans.kjoller@jameshardie.com

 

Peder Hauch
Projektrådgiver /
Arkitektkonsulent
Jylland & Fyn

Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com

Christian Nygaard
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland


Mobil +45 4020 2096
christian.nygaard@jameshardie.com

Jesper-Kajb-k-min-1.jpg
Jesper Kajbæk
Key Account Manager, Facade Panels

Mobil +45 4020 0691
jesper.kajbaek@jameshardie.com

steffen
Steffen Jensen
Key Account Manager,
Floor

Mobil +45 2040 2576
steffen.jensen@jameshardie.com

 
 

 

Managementteamet

Niels-Jørgen Pallesen 
Area Director Scandinavia & EU Strategic Accounts

Mobil +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

Thue Houlberg​                            
Sales Manager


Mobil +45 2047 2047
thue.houlberg@jameshardie.com

Henrik Lehmann Poulsen            
Customer Service Manager


Mobil +45 4020 9009
henrik.lehmann-poulsen@jameshardie.com

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@jameshardie.com

Frida Dyhm​
Marketing Manager Scandinavia

Telefon +45 4020 9487
frida.dyhm@jameshardie.com

 
 

 

Teknikteamet

Maria Laygardt
Teknisk rådgiver og beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666483
maria.laygardt@jameshardie.com

 

Morten-Nymann-Nielsen-1-3.jpg

Morten Nymann Nielsen
Teknisk rådgiver/ Bæredygtigheds-specialist

Telefon +45 7566 6482
Mobil +45 4020 2568
morten.nielsen@jameshardie.com

 

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com
 



Carsten Borum

Teknisk rådgiver/ Facade specialist

Mobil +45 4021 0621
carsten.borum@jameshardie.com

 

Søren Dyhm
Teknisk rådgiver

Mobil +45 4024 6909
Telefon +45 7566 6485
soren.dyhm@jameshardie.com

Ordre- og backofficeteamet

Mai Refvik
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6488
Telefon +45 3969 8907
mai.refvik@jameshardie.com

 

Stephanie-1.jpg

Stephanie Villefrance Elley
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
stephanie.elley@jameshardie.com

 

 

Stine Brandt
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6487
Telefon +45 3969 8907
stine.brandt@jameshardie.com

 

Marianne trier

Marianne Trier
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 8907
marianne.trier@jameshardie.com

 

Dijana Kiki​c
På barsel

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
dijana.kikic@jameshardie.com


 

Jeanette Wiese Johansen
Supply Chain Coordinator Nordics

Direkte +45 2424 3244
Telefon +45 3969 8907
jeanette.johansen@jameshardie.com

 

Marketing

Freja-2.jpg

Freja Mikkelsen
Marketingassistent

Telefon +45 3060 0591
freja.mikkelsen@jameshardie.com

 
 
 

 

Du kan også kontakte os via nedenstående formular: 

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe BV og dets datterselskaber).
×