Brug for support?

James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

Kirkevej 3
DK-8751 Gedved
Denmark

CVR: 27395503


Kontakt:
Tlf. (+45) 39 69 89 07

Bestilling: order-dk@jameshardie.com  (OBS. ORDRER DER SKAL MED UD DAGEN EFTER SKAL VÆRE OS I HÆNDE SENEST KL.11.30)
Teknik: teknik-dk@jameshardie.com
Faktura: finance-dk@jameshardie.com
Generelt: fermacell-dk@jameshardie.com

Åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00

Konsulent-teamet

Jesper Hove Donbæk
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland

Mobil +45 3070 3009
jesper.hove@jameshardie.com

 

Christian Rosensten
Area Sales Manager
Midt-, Sønderjylland & Fyn

Mobil +45 4029 9009
christian.rosensten
@jameshardie.com

Anders Sjöblom
Area Sales Manager
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Area Sales Manager Storkøbenhavn/ Arkitektkonsulent
Sjælland (inkl. Storkøbenhavn) & Øerne

Mobil +45 3037 0606
per.mosegaard@jameshardie.com

Peder Hauch
Projektrådgiver / Arkitektkonsulent
Midt- og Nordjylland

Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com

Thomas Åberg
Technical KAM, Prefab/Housing
Sweden/Denmark

SE Mobil +46 735 179 969
DK Mobil +45 3060 0591
thomas.aberg@jameshardie.com

Christian Nygaard
Area Sales Manager
Jylland

Mobil +45 4020 2096
christian.nygaard@jameshardie.com

Management-teamet

Niels-Jørgen Pallesen 
Market Director Scandinavia

Mobil +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

Henrik Lehmann Poulsen                            
Customer Service Manager

Mobile +45 4020 9009
henrik.lehmann-poulsen@jameshardie.com

 

 

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobil +45 4026 9009
claus.moeller@jameshardie.com

Sascha Askov Johsen
Marketing Manager

Tel. +45 7566 6488
sascha.johnsen@jameshardie.com

 
 

Teknik-teamet

Claus Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4049 1209
Telefon +45 75666482
claus.dyhm@jameshardie.com

Maria Laygardt
Teknisk Rådgiver og Beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Søren Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4024 6909
Telefon +45 7566 6485
soren.dyhm@jameshardie.com

Ordre- og backoffice teamet

Jane Camilla Nyrup
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
jane.nyrup@jameshardie.com

Stine Brandt
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6487
Telefon +45 3969 8907
stine.brandt@jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen
ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
tine.rasmussen@jameshardie.com

Frida Dyhm​
Backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 8907
frida.dyhm@jameshardie.com

Du kan også kontakte os via nedenstående formular: 

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe BV og dets datterselskaber).
×