Brug for support?

James Hardie Denmark, filial af James Hardie Europe GmbH

Kirkevej 3
DK-8751 Gedved
Denmark

CVR: 27395503


Kontakt:
Tlf. (+45) 39 69 89 07

Bestilling: order-dk@jameshardie.com  
Teknik: teknik-dk@jameshardie.com
Faktura: finance-dk@jameshardie.com
Generelt: fermacell-dk@jameshardie.com

Åbningstider:
Mandag - Torsdag: 8.00 - 16:00
Fredag: 8:00 - 15:00

Konsulentteamet

Rasmus Kokholm
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland

Mobil +45 3070 3009
rasmus.kokholm@jameshardie.com

Christian Rosensten
Area Sales Manager
Sønderjylland og Fyn 

Mobil +45 4029 9009
christian.rosensten
@jameshardie.com

Anders Sjöblom
Area Sales Manager
Sjælland & Øerne


Mobil +45 4020 6691
anders.sjoeblom@jameshardie.com

Per Mosegaard
Projektrådgiver /  Arkitektkonsulent
København, Sjælland & Øerne

Mobil +45 3037 0606
per.mosegaard@jameshardie.com

Peder Hauch
Projektrådgiver / Arkitektkonsulent
Jylland & Fyn

Mobil +45 2445 2047
peder.hauch@jameshardie.com

Ronni Morel
Area Sales Manager
Midt- og Vestjylland


Mobil +45 4049 1209
ronni.morel@jameshardie.com

Christian Nygaard
Area Sales Manager
Midt- & Nordjylland


Mobil +45 4020 2096
christian.nygaard@jameshardie.com

Managementteamet

Niels-Jørgen Pallesen 
Market Director Scandinavia

Mobil +45 4141 7909
niels-jorgen.pallesen
@jameshardie.com

Thue Houlberg​                            
Sales Manager

Mobile +45 2047 2047
thue.houlberg@jameshardie.com

 

 

Henrik Lehmann Poulsen                            
Customer Service Manager

Mobile +45 4020 9009
henrik.lehmann-poulsen@jameshardie.com

 

Claus Møller
Teknisk chef, filialchef

Mobile +45 4026 9009
claus.moeller@jameshardie.com

Helene Eriksen
Marketing Manager

Mobile +45 40209487
helene.eriksen@jameshardie.com

   
 

 

 

 

Teknikteamet

Maria Laygardt
Teknisk Rådgiver og Beregner

Mobil +45 3068 7030
Telefon +45 75666483
maria.laygardt@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 6186 7909
Telefon +45 7566 6484
mikkel.vaarning@jameshardie.com

Søren Dyhm
Teknisk Rådgiver

Mobil +45 4024 6909
Telefon +45 7566 6485
soren.dyhm@jameshardie.com

Ordre- og backofficeteamet

Jane Camilla Nyrup (på barsel)
Ordre/backoffice 

Direkte +45 7566 6481
Telefon +45 3969 8907
jane.nyrup@jameshardie.com

Stine Brandt
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6487
Telefon +45 3969 8907
stine.brandt@jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6480
Telefon +45 3969 8907
tine.rasmussen@jameshardie.com

Frida Dyhm​
Backoffice

Direkte +45 7566 6489
Telefon +45 3969 8907
frida.dyhm@jameshardie.com

 


 

Mai Refvik
Ordre/backoffice

Direkte +45 7566 6481

Telefon +45 3969 8907

mai.refvik@jameshardie.com


Kommunikation og marketing


 

Stinne Valentin Ry
Marketing & Communications Specialist
 

Mobile +45 30600591
stinne.ry@jameshardie.com

Du kan også kontakte os via nedenstående formular: 

Køn:

James Hardie Group bruger de oplysninger, du giver i denne formular, til at kontakte dig og give dig de oplysninger, du vil have om produkter, begivenheder og nyheder.
Ja, jeg har læst Politik til beskyttelse af personlige oplysninger , og jeg accepterer behandlingen af mine personlige oplysninger, der er beskrevet deri af James Hardie Group (Fermacell GmbH, James Hardie Europe BV og dets datterselskaber).
×