Medarbejdere

Ledelse:

Niels-Jørgen Pallesen
(Markedsdirektør)

  • Direkte +45 7566 6487
  • Mobil +45 4141 7909

niels-jorgen.pallesen@xella.com

Niels-Jørgen Pallesen

Claus Møller
(Filial & Teknisk Chef)

  • Direkte +45 7566 6486
  • Mobil +45 4026 9009

claus.moeller@xella.com

Claus Møller Oxild

Jens Norddal
(Sales Manager)

  • Mobil +45 4020 9009

jens.norddal@xella.com

Jens Norddal

Daniel Byberg
(Försäljningschef Sverige)

  • Mobil +46 721 541400

daniel.byberg@xella.com

 

 

Daniel Byberg

Marketing

Anne-Mette Johansen
(Marketing, North Europe)

  • Direkte +45 7566 6488
  • Mobil  +45 3070 9460

anne-mette.johansen@xella.com

 

Anne-Mette Johansen

Fermacell Salg - Danmark:

Jens Norddal
(Sales Manager)

  • Mobil +45 4020 9009

jens.norddal@xella.com

Jens Norddal

Hans Kjøller
(Area Sales Manager
Sønderjylland, Midtjylland og Fyn)  

  • Mobil +45 4029 9009

hans.kjoeller@xella.com

Hans Kjøller

Carsten Laugesen
(Area Sales Manager
Sjælland og øerne)

  • Mobil +45 2047 2047

carsten.laugesen@xella.com

 

Carsten Laugesen
Jesper Hove
(Area Sales Manager
Midtjylland og Nordjylland)
  • Mobil +45 3070 3009

 jesper.hove@xella.com

Jesper Hove

Peder Hauch
Projektrådgiver

  • Mobil +45 2445 2047

peder.hauch@xella.com

Peder Hauch

Jan Warming
Projektrådgiver

  • Mobil +45 4024 6909

jan.warming@xella.com

 

jan Warming

Fermacell ordreafdeling / kontor:

Tine Bender Rasmussen
(Ordrer og bogholderi)

  • Direkte +45 7566 6480

tine.rasmussen@xella.com

Tine Bender Rasmussen

Lone Villumsen
(Ordrer og bogholderi)

  • Direkte +45 7566 6481

lone.villumsen@xella.com

Lone Villumsen

Fermacell Teknik:

Teknisk support

  • +45 7566 6482

teknik-fermacell.dk@xella.com

 

Claus Møller
(Filial & Teknisk Chef)

  • Direkte +45 7566 6486
  • Mobil  +45 4026 9009

claus.moeller@xella.com

Claus Møller Oxild

Keld Bossow Nielsen 
(Teknisk KAM) Danmark

  • Direkte +45 7566 6483
  • Mobil  +45 3068 7030

keld.nielsen@xella.com

keld

Jesper Isø-Nielsen
(Teknisk rådgiver) Danmark

  • Direkte +45 7566 6482
  • Mobil +45 4049 1209

jesper.iso@xella.com

Jesper Isø-Nielsen

Mikkel Joakim Vaarning
(Teknisk rådgiver) Danmark

  • Direkte +45 7566 6484
  • Mobil  +45 6186 7909

mikkel.vaarning@xella.com

Mikkel Joakim Vaarning

Michael Tönseth
(Teknisk rådgiver)
Sverige

  • Mobil  +46 735 179962

michael.toenseth@xella.com

 

 

Michael Tönseth

Fermacell Sverige:

Daniel Byberg
(Försäljningschef Sverige)

  • Mobil +46 721 541400

daniel.byberg@xella.com

 

 

Daniel Byberg

Christian Dahl
Area Sales Manager
Hallands Län, Västra Götalands Län
och Värmlands Län

Mobil:
0706497206

christian.dahl@xella.com

Christian

Tommy Sundell
(Area Sales Manager) Skåne län, Blekinge län, Kalmar län,Kronobergs län, Jönköpings län, Gotlands län.

Mobil +46 709728013

tommy.sundell@xella.com

Tommy

Kim Lindholm
(Area Sales Manager)
Stockholm

  • Mobil +46 735179960

kim.lindholm@xella.com

 

Kim Lindholm

Joakim Paar
(Area Sales Manager)
Östergötland, Södermanland, Västmanland, Närke och Dalarnas län

  • Mobil: 0763166277

joakim.paar@xella.com

Joakim Paar

Thomas Åberg
(Key Account Manager)
Industri/Husindustri

  • Mobil +46 735 179969

thomas.aberg@xella.com

 

Thomas Åberg

Karolina Siemaszko
Backoffice Fermacell Sweden

  • Mobil: +46 735 403230

karolina.siemaszko@xella.com
 

Karolina Siemaszko

Michael Tönseth
(Teknisk rådgiver)

  • Mobil +46 735 179962

michael.tonseth@xella.com

 

 

Michael Tönseth

Fermacell Finland:

Hans Ove Björklund
(Sales Manager Finland)

  • +358 50 532 2505

hans.bjorklund@hunton.no

Hans Ove Björklund

Miikka Rikman
(Area Sales Manager Finland)

  • +358 40 843 6815

miikka.rikman@hunton.no

 

Miikka Rikman

Aki Ketonen
(Area Sales Manager Finland)
 

+358 40 843 6815

aki.ketonen@hunton.no

 

Aki Ketonen

Hanna Huhtala
(Backoffice Finland)

  • +358 40 843 7636

hanna.huhtala@hunton.no

Hanna Huhtala

Fermacell Norge:

Thomas Vaarlund
(Country Manager Norge)

  •  +47 971 92 016

thomas.vaarlund@hunton.no

Thoma Vaarlund

Odd-Vidar Andresen
(Country Representative Norge)

  •  +47 4680 3066

odd.vidar.andresen@hunton.no

 

Odd-Vidar Andresen