Medarbejdere

Ledelse:

Niels-Jørgen Pallesen
(Markedsdirektør)

  • Direkte +45 7566 6487
  • Mobil +45 4141 7909

niels-jorgen.pallesen@jameshardie.com

Niels-Jørgen Pallesen

Claus Møller
(Filial & Teknisk Chef)

  • Direkte +45 7566 6486
  • Mobil +45 4026 9009

claus.moeller@jameshardie.com

Claus Møller Oxild

Jens Norddal
(Sales Manager)

  • Mobil +45 4020 9009

jens.norddal@jameshardie.com

Jens Norddal

Daniel Byberg
(Försäljningschef Sverige)

  • Mobil +46 721 541400

daniel.byberg@jameshardie.com

 

 

 

Daniel Byberg

Marketing

Anne-Mette Johansen
(Marketing, North Europe)

  • Direkte +45 7566 6488
  • Mobil  +45 3070 9460

anne-mette.johansen@jameshardie.com

 

Anne-Mette Johansen

Fermacell Salg - Danmark:

Jens Norddal
(Sales Manager)

  • Mobil +45 4020 9009

jens.norddal@jameshardie.com

Jens Norddal

Hans Kjøller
(Area Sales Manager
Sønderjylland, Midtjylland og Fyn)  

  • Mobil +45 4029 9009

hans.kjoeller@jameshardie.com

Hans Kjøller

Carsten Laugesen
(Area Sales Manager
Sjælland og øerne)

  • Mobil +45 2047 2047

carsten.laugesen@jameshardie.com

 

Carsten Laugesen
Jesper Hove
(Area Sales Manager
Midtjylland og Nordjylland)
  • Mobil +45 3070 3009

 jesper.hove@jameshardie.com

Jesper Hove

Peder Hauch
Projektrådgiver
(Arkitekter & Ingeniører)

  • Mobil +45 2445 2047

peder.hauch@jameshardie.com

Peder Hauch

Jan Warming
Projektrådgiver
(Arkitekter & Ingeniører)

  • Mobil +45 4024 6909

jan.warming@jameshardie.com

 

jan Warming

Thomas Åberg
(Teknisk KAM/Prefab/Industri) Danmark/Sverige

  • Mobil +45 30 60 05 91
  • Mobil +46 (0) 73 517 99 69

thomas.aberg@jameshardie.com

Thomas Aaberg

Christian Rosensten
(fermacell/James Hardie Konsulent
Sønderjylland, Midtjylland og Fyn)

  • Mobil +45 4020 6155

christian.rosensten@jameshardie.com

Christian_Rosensten

Henrik Max Rasmussen
(fermacell/James Hardie Konsulent
Sjælland & Øerne)

  • Mobil +45 4020 6691

henrik.rasmussen@jameshardie.com

Henrik_Max

Fermacell ordreafdeling / kontor:

Susanne Udengaard
(Ordrer og bogholderi)

  • Direkte +45 7566 6489

 

susanne.udengaard@jameshardie.com

Susanne

Tine Bender Rasmussen
(Ordrer og bogholderi)

  • Direkte +45 7566 6480

tine.rasmussen@jameshardie.com

Tine Bender Rasmussen

Jane Nyrup
(Ordrer og bogholderi)

  • Direkte +45 7566 6481

jane.nyrup@jameshardie.com

Jane Nyrup

Fermacell Teknik:

Teknisk support

  • +45 7566 6482

teknik-dk@jameshardie.com

 

Claus Møller
(Filial & Teknisk Chef)

  • Direkte +45 7566 6486
  • Mobil  +45 4026 9009

claus.moeller@jameshardie.com

Claus Møller Oxild

Mikkel Joakim Vaarning
(Teknisk rådgiver) Danmark

  • Direkte +45 7566 6484
  • Mobil  +45 6186 7909

mikkel.vaarning@jameshardie.com

Mikkel Joakim Vaarning

Maria Laygardt
(Teknisk rådgiver) Danmark

  • Direkte +45 7566 6483
  • Mobil +45 3068 7030

maria.laygardt@jameshardie.com

Maria Laygardt

Claus Dyhm
(Teknisk Rådgiver)
Danmark

◾Direkte +45 7566 6482
◾Mobil +45 4049 1209

claus.dyhm@jameshardie.com

Claus Dyhm

Stan Petersen
(Teknisk Rådgiver / Produktansvarlig James Hardie)

  • Mobil +45 3060 0453

stan.petersen@jameshardie.com

Stan

Michael Tönseth
(Teknisk rådgiver)
Sverige

  • Mobil  +46 735 179962

michael.tonseth@jameshardie.com

 

 

Michael Tönseth

Fermacell Sverige:

Daniel Byberg
(Försäljningschef Sverige)

  • Mobil +46 721 541400

daniel.byberg@jameshardie.com

 

 

 

Daniel Byberg

Daniel Byberg
Area Sales Manager
Hallands Län, Västra Götalands Län, Örebro Län
och Värmlands Län

Mobil:
+ 46 721541400

daniel.byberg@jameshardie.com

Daniel Byberg

Tommy Sundell
(Area Sales Manager) Skåne län, Blekinge län, Kalmar län,Kronobergs län, Jönköpings län, Gotlands län och Östergötlands Län

Mobil +46 709728013

tommy.sundell@jameshardie.com

Tommy

Kim Lindholm
(Area Sales Manager)
Stockholm, Västmanlands Län och Södermanlands Län

  • Mobil +46 735179960

kim.lindholm@jameshardie.com

 

Kim Lindholm

Thomas Åberg
(Key Account Manager)
Industri/Husindustri

  • Mobil +46 735 179969

thomas.aberg@jameshardie.com

 

Thomas Åberg

Karolina Siemaszko
Backoffice Fermacell Sweden

  • Mobil: +46 735 403230

karolina.siemaszko@jameshardie.com
 

Karolina Siemaszko

Michael Tönseth
(Teknisk rådgiver)

  • Mobil +46 735 179962

michael.tonseth@jameshardie.com

 

 

Michael Tönseth

Fermacell Finland (varetages af Hunton Fiber Oy):

Hans Ove Björklund
(Sales Manager Finland)

  • +358 50 532 2505

hans.bjorklund@hunton.fi

Hans Ove Björklund

Miikka Rikman
(Area Sales Manager Finland)

  • +358 40 572 5773

miikka.rikman@hunton.fi

 

Miikka Rikman

Aki Ketonen
(Area Sales Manager Finland)
 

+358 40 843 6815

aki.ketonen@hunton.fi

 

Aki Ketonen

Jari Knuutinen
Area Sales Manager Finland

  • +358 400 926 022

jari.knuutinen@hunton.fi

Jari

Hanna Arminen
(Backoffice Finland)

  • +358 40 843 7636

hanna.arminen@hunton.fi

Hanna Huhtala

Fermacell Norge (varetages af Hunton Fiber AS):

Thomas Vaarlund
(Country Manager Norge)

  •  +47 971 92 016

thomas.vaarlund@hunton.no

Thoma Vaarlund

Odd-Vidar Andresen
(Sales Manager)

  •  +47 4680 3066

odd.vidar.andresen@hunton.no

 

Odd-Vidar Andresen